Pierwsze hybrydy dla pogotowia

O pięć nowych ekologicznych samochodów powiększyła się flota Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Ich zakup został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski.

Nowe samochody to 4 Renault Captur oraz Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Każdy z pojazdów to hybryda typu plug-in. Na jednym ładowaniu baterii mogą przejechać odległość ok. 45 kilometrów. Po przejechaniu takiej trasy auta można ponownie naładować lub jechać dalej dzięki silnikowi spalinowemu o pojemności 1598 cm3 w Renault lub pojemności 2360 cm3 w Mitsubishi. To pierwsze ekologiczne pojazdy, które dołączą do floty Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Będą służyć pracownikom pogotowia m.in. do przemieszczania się pomiędzy podstacjami, przewozu niezbędnej dokumentacji oraz sprzętu. Jeszcze w tym roku trafią do filii w Szczecinie, Gryficach i Łobzie.

Całkowity koszt nowych aut wyniósł 800 654 zł. Ich zakup został dofinansowany ze środków przekazanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (400 tys. zł) oraz Urząd Marszałkowski (200 tys. zł).

Powrót do listy wpisów
Wróć do szybkiego dostępu