epuap
Jak wezwać pogotowie?
A A A
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Szkolenia i goście w OSM w Międzyzdrojach

powiększ

2021-06-12

W dniach od 7 do 11 czerwca w naszym Ośrodku Symulacji Medycznych w Międzyzdrojach nasi instruktorzy symulacji medycznych szkolili się pod okiem specjalistów, aby móc jak najlepiej uczyć innych. Zajęcia obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i część praktyczną, w której wykorzystywane były symulatory pacjenta wysokiej wierności. To niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenia, które posiadają funkcje imitujące żywych pacjentów– mrugają powiekami, podczas oddychania porusza się ich klatka piersiowa, wydają dźwięki, krwawią etc. Umożliwiają symulowanie najróżniejszych sytuacji klinicznych, a tym samym pozwalają na doskonalenie umiejętności ratowania ludzkiego życia.

W ostatnim dniu szkoleń mieliśmy przyjemność oprowadzić po Ośrodku Symulacji Medycznych wyjątkowych gości z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z panem Dominikiem Krzyżanowskim, dyrektorem Departamentu Zdrowia UMWD na czele. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, którzy przybyli na miejsce wraz z panią Dorotą Łabinowicz, dyrektorem Wydziału Zdrowia UMWZ. Goście zwiedzili pomieszczenia wchodzące w skład naszego Ośrodka Symulacji Medycznych, ale też przekonali się jak funkcjonują nasze nowoczesne symulatory pacjenta i symulator przedziału medycznego karetki. Nasi instruktorzy przygotowali pokazy z wykorzystaniem symulatora porodowego i symulatora urazowego.Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.