epuap
Jak wezwać pogotowie?
A A A
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Nowa baza szczecińskiego pogotowia gotowa

powiększ

2021-04-30

Wygodne pokoje dla ratowników, myjnia z pomieszczeniem do dezynfekcji ambulansów i sprzętu, magazyny, biura, serwerownia, garaż dla karetek oraz zaplecze warsztatowo-techniczne ze stacją diagnostyczną – to wszystko znajduje się w nowej siedzibie szczecińskiego pogotowia przy ul. Duńskiej 1. Uroczyste otwarcie bazy odbyło się w piątek, 30 kwietnia 2021 roku.

- Dziękuję wszystkim ratownikom i pracownikom medycznym za ich pracę – mówił podczas uroczystości Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. - Można śmiało powiedzieć, że przeszliście w ostatnich miesiącach próbę porównywalną do warunków wojennych. Przecież gdy wychodzimy dzisiaj z domu, zawsze spotykamy karetki na sygnale pędzące na ratunek ulicami Szczecina. Warto sobie uświadomić, jak ogromną, intensywną i wymagającą pracę wykonujecie na co dzień i bardzo Państwu za to dziękuję. Bardzo się cieszę, że teraz będziecie mogli pracować profesjonalnie – jak zawsze, ale w godnych warunkach, których od tak dawna w Szczecinie brakowało.

Dwukondygnacyjny, nowoczesny budynek zaprojektowało konsorcium CH2Architekci i NAAN Architekci. Inwestycję zrealizowała firma CALBUD, która rozpoczęła prace w marcu ubiegłego roku i zakończyła je blisko 3 miesiące przed terminem. Dzięki temu pierwsi ratownicy medyczni będą oczekiwać na wezwania w nowej siedzibie już od początku maja tego roku.

Docelowo przy ul. Duńskiej stacjonować będzie 6 zespołów ratownictwa medycznego z możliwością zwiększenia tej liczby w razie potrzeby do 7. Pozostałe zespoły z lewobrzeżnej części miasta zostaną przeniesione do drugiej nowej szczecińskiej siedziby pogotowia przy ul. Twardowskiego, jak tylko ta będzie gotowa (prace przy ul. Twardowskiego mają zakończyć się do końca 2022 roku; obecnie generalny wykonawca prowadzi prace rozbiórkowe; do końca maja tego roku planuje rozpocząć prace ziemne przy jednym z zaplanowanych tu dwóch budynków).

W nowej siedzibie przy ul. Duńskiej ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki mają do swojej dyspozycji 6 pokoi z łóżkami do odpoczynku, pokój czuwania z kuchnią i tarasem oraz przestronną szatnię z łazienkami. W budynku znajdują się także pomieszczenia biurowe, magazyny, serwerownia oraz zaplecze techniczno-warsztatowe dla ambulansów.

           - Otwarcie nowej siedziby przy ul. Duńskiej to nie tylko poprawa warunków pracy członków zespołów ratownictwa medycznego, ale także skrócenie czasu dojazdu do pacjentów z północnych dzielnic Szczecina o nawet 10-15 minut – mówi Roman Pałka, dyrektor WSPR w Szczecinie. - Zespoły będą gotowe do natychmiastowego wyjazdu bez względu na panujące warunki atmosferyczne, ponieważ ambulanse wreszcie zamiast pod gołym niebem, będą stały w zamykanych garażach.

Całkowity koszt inwestycji to 18 740 820 zł. Wkład własny WSPR w Szczecinie wyniósł 10 662 700 zł, dotacja z Urzędu Marszałkowskiego wyniosła 8 000 000 zł. Sklep IKEA przekazał darowiznę w postaci mebli i akcesoriów (łóżka, krzesła, stoły, wieszaki, biurka, koce, kubki, talerze etc.) o wartości 78 120 zł.

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.