epuap
Jak wezwać pogotowie?
A A A
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Więcej karetek na wybrzeżu

powiększ

2020-06-04

Jak co roku w okresie letnim zwiększa się liczba zespołów ratownictwa medycznego czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w naszym regionie. Dodatkowy ambulans w Świnoujściu dyżuruje od poniedziałku, 1 czerwca. Kolejne  sezonowe ambulanse z ratownikami pojawią się w innych nadmorskich miejscowościach 24 czerwca.

 

Każdego dnia nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w naszym regionie czuwają 82 zespoły ratownictwa medycznego. Ambulanse rozlokowane są w 42 miejscowościach Pomorza Zachodniego. W okresie letnim do pacjentów dodatkowo wyjeżdża 7 ambulansów sezonowych z załogami. Pierwsza sezonowa karetka dyżuruje  od poniedziałku  1 czerwca w Świnoujściu. To najdłużej stacjonujący sezonowy zespół na wybrzeżu – będzie dyżurować w Świnoujściu do końca września.

Pozostałe sezonowe ambulanse z ratownikami pojawią się na wybrzeżu 24 czerwca i będą dyżurować do 31 sierpnia. Karetki te stacjonować będą w Międzyzdrojach, Darłowie, Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku i Pobierowie.

W każdej karetce sezonowej spotkamy podstawowy zespół ratownictwa medycznego tj. dwóch ratowników medycznych lub ratownika medycznego i pielęgniarkę systemu.  W ubiegłym sezonie letnim wśród najczęściej występujących interwencji zespołów sezonowych były te dotyczące podtopień, zatrucia alkoholem,  urazów, do jakich doszło w wyniku bójek oraz upadków. Sezon letni to co roku okres zwiększonej liczby interwencji naszych zespołów, dlatego przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, nie wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu i pilnowanie swoich pociech. Pamiętajmy też, aby pogotowie wzywać tylko w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

 

Gdzie pojawią się dodatkowe sezonowe karetki?

W Świnoujściu – od 1 czerwca do 30 września (oprócz karetki sezonowej będą tu cały czas funkcjonować 2 zespoły całoroczne)

W Międzyzdrojach – od 24 czerwca do 31 sierpnia (oprócz karetki sezonowej będą tu cały czas funkcjonować 2 zespoły całoroczne)

W Darłowie – od 24 czerwca do 31 sierpnia (oprócz karetki sezonowej będzie tu cały czas funkcjonować 1 zespół całoroczny)

W Dziwnowie - od 24 czerwca do 31 sierpnia

Ustroniu Morskim - od 24 czerwca do 31 sierpnia

Mielenku – od 24 czerwca do 31 sierpnia

Pobierowie – od 24 czerwca do 31 sierpnia

 

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.