epuap
Jak wezwać pogotowie?
A A A
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Powstanie nowa siedziba Pogotowia przy ul. Duńskiej

powiększ

2020-03-13

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego planuje wybudowanie dwóch nowych siedzib w Szczecinie. Pierwsza z nich znajdzie się przy ul. Duńskiej 1. W piątek, 13. marca podpisano umowę z wykonawcą prac budowlanych.

Na 4856 m kw zostanie wybudowany dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdą się pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów. Oprócz pokoi dla ratowników powstaną tu także biura, serwerownia oraz pomieszczenia do mycia sprzętu i dezynfekcji karetek. W siedzibie przy ul. Duńskiej docelowo stacjonować będzie na co dzień 6 zespołów ratownictwa medycznego (zostaną przeniesione z siedziby przy al. Wojska Polskiego). 

- Dziś podpisujemy umowę z wykonawcą nowej siedziby WSPR przy ul. Duńskiej, to wielkie wydarzenie dla wszystkich naszych pracowników, ale przede wszystkim wielkie wydarzenie dla mieszkańców Szczecina – mówi Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Powstanie nowej stacji pogotowia przy ul. Duńskiej skróci czas dojazdu do pacjentów północnych części miasta o co najmniej 15 minut. Teraz ambulanse stacjonują przy al. Wojska Polskiego pod gołym niebem, zimą trzeba przed wyjazdem do pacjenta skrobać w nich szyby i ogrzewać karetki. W nowej siedzibie ambulanse będą w ciągłej gotowości ponieważ będą stacjonować w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach. Poprawią się także warunki socjalno-bytowe dla zespołów ratownictwa medycznego, dzięki czemu praca i oczekiwanie na wezwanie będą odbywać się w godziwych warunkach.

Projekt siedziby przy ul. Duńskiej wykonało konsorcium CH2 Architekci i NAAN Architekci. W ubiegłym roku na terenie przy ul. Duńskiej wykonano remediację. Przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych został ogłoszony 24 grudnia 2019 roku. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD sp. z o.o. ze Szczecina, z którym w piątek 13. marca 2020 roku została podpisana umowa.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego ze możemy przystąpić do tej inwestycji – mówi Edward Osina, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego CALBUD. - Osobiście jestem bardzo usatysfakcjonowany z tego, że będziemy budować nową siedzibę Pogotowia szczególnie dlatego, że mój ojciec był sanitariuszem. Dołożymy wszelkich starań aby zrealizować tę inwestycję w sposób wzorcowy. Jeżeli nie będzie żadnych nieprzewidzianych okoliczności to myślę, że prace mogą zakończyć się wcześniej niż zakłada umowa.

Prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Wykonawca ma 15 miesięcy na zakończenie prac. Budowa kosztować będzie 15 927 927 zł. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych WSPR oraz z  funduszy z Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz, przekazał dziś dyrektorowi WSPR Romanowi Pałce czek na 6 mln zł – to pieniądze, które zostaną przeznaczone na budowę siedziby przy ul. Duńskiej 1.

– Najbliższy czas to dla WSPR okres ważnych wyzwań inwestycyjnych. Szczecin się rozwija, rozrasta, stąd nowe siedziby dla pogotowia są niezbędne. To pozwoli z kolei na lepsze skomunikowanie i szybsze dotarcie do chorego. Zdecydowaliśmy o dwóch lokalizacjach, przy ul. Twardowskiego i ul. Duńskiej. Obecnie startujemy z drugą z nich. Na inwestycję zachodniopomorskiego pogotowia w latach 2019-2021 zaplanowaliśmy 15 mln zł – podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

 

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.