epuap
Jak wezwać pogotowie?
A A A
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Więcej ambulansów i ratowników nad morzem

powiększ

2019-06-03

W sezonie letnim ratownicy medyczni, szczególni Ci, którzy udzielają pomocy na wybrzeżu, mają znacznie więcej pracy. Z tego też powodu latem w 7 miejscowościach nadmorskich pojawią się dodatkowe, sezonowe zespoły ratownictwa medycznego.

Liczbę i rozmieszczenie zespołów ratownictwa medycznego WSPR na terenie naszego województwa ustala wojewoda zachodniopomorski w Planie Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Zgodnie z tym planem w 42 miejscowościach Pomorza Zachodniego czuwają przez całą dobę 82 zespoły ratownictwa medycznego (66 zespołów podstawowych i 16 zespołów specjalistycznych). To w sumie 180 ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy każdego dnia i nocy! W sezonie letnim w naszym województwie jest ich jeszcze więcej – wszystko dlatego, że późną wiosną i latem więcej osób przebywa w naszym regionie. Konieczne są więc dodatkowe karetki i zespoły ratowników, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. W sezonie letnim na wybrzeżu pojawi się w sumie 7 dodatkowych ambulansów z ratownikami.

Gdzie pojawią się dodatkowe sezonowe karetki?

W Świnoujściu – od 1. czerwca do 30. września (oprócz karetki sezonowej będą tu cały czas funkcjonować 2 zespoły całoroczne)

W Międzyzdrojach – od 24. czerwca do 31. sierpnia (oprócz karetki sezonowej będą tu cały czas funkcjonować 2 zespoły całoroczne)

W Darłowie – od 24. czerwca do 31. sierpnia (oprócz karetki sezonowej będzie tu cały czas funkcjonować 1 zespół całoroczny)

*W Dziwnowie - od 24. czerwca do 31. sierpnia

*Ustroniu Morskim - od 24. czerwca do 31. sierpnia

 *Mielenku – od 24. czerwca do 31. sierpnia

 *Pobierowie – od 24. czerwca do 31. sierpnia

*W tych miejscowościach poza sezonem letnim nie stacjonuje żaden zespół ratownictwa medycznego WSPR. Pacjentom z tych miejscowości poza sezonem letnim pomocy udzielają zespoły stacjonujące najbliżej miejsca zdarzenia czyli te z Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Gryfic i Koszalina.

 

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.