Jak wezwać pogotowie?
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Szkolenia z samoobrony dla ratowników

powiększ

2019-04-16

Niemal codziennie ratownicy medyczni spotykają się z agresją ze strony pacjentów lub ich bliskich. Często są to osoby pod znacznym wpływem alkoholu lub środków odurzających. Niestety coraz częściej poza agresją słowną dochodzi także do bezpośredniego ataku na ratowników – bicia, kopania, szarpania, opluwania. W ubiegłym roku takich niebezpiecznych ataków, przy których interweniowała policja, było w naszym regionie ponad 50. Od początku tego roku prawie 30.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ataków agresji wobec ratowników, ale możemy spróbować przygotować nasze zespoły na takie ewentualne niebezpieczne sytuacje. Wspólnie z funkcjonariuszami policji zorganizowaliśmy specjalne szkolenia dla ratowników medycznych. W ich trakcie ratownicy medyczni wezmą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Spotkają się z psychologiem, omówią aspekty prawne agresji wobec ratowników medycznych, dowiedzą się jak rozmawiać z agresywnym pacjentem, aby go uspokoić i poznają taktyki samoobrony w różnych sytuacjach zagrożenia. Zajęcia praktyczne odbędą się zarówno na sali gimnastycznej, jak i w karetce. Zajęcia prowadzone będą przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

W szkoleniach udział wezmą ratownicy medyczni WSPR z całego województwa. Ratownicy będą się szkolić w 16-osobowych grupach. Każdy z nich weźmie udział w dwóch dniach szkoleniowych. Pierwsze takie zajęcia odbyły się w piątek, 12 kwietnia w szczecińskiej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy al. Wojska Polskiego 92-94. Kolejne odbędą się już w maju.

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mazowiecka 14
70-526 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.