Jak wezwać pogotowie?
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Symulacja wypadku na dworcu Szczecin Główny

powiększ

2019-05-16

Szczeciński dworzec był odpowiednim miejscem do przeprowadzenia takiej symulacji, bo trwa na nim przebudowa peronów i pracują tam robotnicy. Ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - Bartłomiej Zimoch, Łukasz Kondrusik i Maciej Denisiuk - zademonstrowali, jak prawidłowo udzielić pomocy osobie, która spadła z wysokości. Sprawdzili stan "poszkodowanego", odpowiednio go zabezpieczyli i przewieźli do szpitala. Ich czynności na bieżąco komentował Krzysztof Radek z działu szkoleń WSPR w Szczecinie. Dzięki temu obecni na miejscu pracownicy mogli zrozumieć czynności wykonywane przez ratowników, ale też dowiedzieli się, jak prawidłowo udzielić pomocy poszkodowanemu i jak prawidłowo wezwać pomoc.

Wszystko w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa zorganizowanego przez firmę PORR S.A., która jest wykonawcą inwestycji pn. „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych, Etap I Szczecin Główny”. Celem Tygodnia Bezpieczeństwa jest promowanie na budowach prowadzenia prac zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mazowiecka 14
70-526 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.