Jak wezwać pogotowie?
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Świętowaliśmy wspólnie podczas festynu

powiększ

2019-08-12

Pogotowie Ratunkowe w Szczecinie powołane zostało 11 sierpnia 1949 roku. Niemal dokładnie 70 lat później, bo 10 sierpnia 2019 r. na terenie Jasnych Błoni  w Szczecinie zorganizowaliśmy wyjątkowy festyn urodzinowy. Wszystko po to, aby wspólnie z mieszkańcami oraz pracownikami (obecnymi oraz tymi pracującymi w Pogotowiu przed laty) świętować 70 jubileusz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Wyjątkowa była okazja, wyjątkowi byli goście, więc i wyjątkowe przygotowaliśmy atrakcje. Od godz. 11 można było rozwiązywać zagadki poukrywane w specjalnie przygotowanej karetce Escape Room, którą tłumnie odwiedzali starsi i młodsi. Tym, którzy mieli problem z rozwikłaniem łamigłówek, cały czas pomagał ratownik medyczny. Najmłodsi świetnie bawili się skacząc na wielkich dmuchańcach oraz w kąciku zabaw z animatorkami, które przygotowały dla dzieci różne konkursy i atrakcje takie jak malowanie buziek czy tworzenie wyjątkowych, brokatowych tatuaży. Nie brakowało tematycznych kolorowanek.

Starsi z chęcią odwiedzali namiot, w którym wykonywano badania. Można było sprawdzić m.in. poziom cukru we krwi i ciśnienie. Ratownicy medyczni pokazywali także cały czas jak udzielać pomocy poszkodowanemu, jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, prezentowali prawidłowe postępowanie w przypadku najczęściej spotykanych urazów i wypadków. Pokazy pierwszej pomocy i symulacje, które przygotowali nasi ratownicy medyczni Roman Mantaj, Piotr Tatol i Zbigniew Pankowski cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przybyłych. Wiele osób chciało od razu w praktyce przetestować zdobytą wiedzę na fantomach. Każdy z dzielnych uczniów otrzymał upominek.

Można było także zwiedzać naszą karetkę bariatryczną, którą można przewozić pacjentów nawet o wadze przekraczającej 300 kg. Swoje pojazdy prezentowali także funkcjonariusze policji i strażacy.

W trakcie trwania imprezy częstowaliśmy gości watą cukrową, kawą i pysznym tortem, który w sumie ważył prawie 70 kg! Nie zabrakło też wystawy archiwalnych zdjęć Pogotowia sprzed lat. Kto nie zdążył ich obejrzeć podczas festynu ma na to czas do 12 września tego roku. Archiwalne fotografie od dziś prezentowane są dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, to Państwa obecność sprawiła, że 70 urodziny WSPR w Szczecinie były tak wyjątkowe. Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu.

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.