epuap
Jak wezwać pogotowie?
A A A
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Sukcesy naszych ratowników na zawodach w Tarnowie

powiększ

2019-06-19

Kolejne zawody i kolejne sukcesy naszych ratowników medycznych! Zakończyły się Regionalne Małopolskie Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego w Tarnowie 2019. WSPR w Szczecinie reprezentowały dwa zespoły. 

Adam Rudnik, Ernest Kowalski i Damian Jarociński zajęli V miejsce, a Bartłomiej Zimoch, Łukasz Kondrusik i Piotr Tatol zajęli II miejsce, zdobywając dodatkowo dwa puchary za najlepiej wykonane zadania w dwóch konkurencjach o nazwach "Kafel" i "Linia 2". W pierwszym zadaniu należało zaopiekować się pacjentką i odebrać poród bliźniaczy. W drugim zadaniu pacjentka zgodnie ze scenariuszem zaczęła niespodziewanie rodzić w autobusie. Należało przyjąć poród i ratować noworodka, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

W zawodach udział wzięło w sumie 21 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski. Uczestnicy mieli do wykonania w sumie 7 zadań, w tym 3 nocne. Na czym polegały zadania? Trzeba było wykonać poprawnie medyczne czynności ratunkowe, szybko i skutecznie udzielić pomocy pacjentom w różnym wieku, z różnymi urazami i w różnych okolicznościach. Scenariusze zdarzeń ratownicy poznali dopiero na miejscu. Sędziowie oceniali ich umiejętności, wiedzę, sposób komunikowania się, zdolność podejmowania decyzji, czas wykonania zadania, sprawność fizyczną, ale przede wszystkim poprawność wykonywania medycznych czynności ratunkowych.

Tarnowskie mistrzostwa kończą fazę eliminacji do jesiennych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, do których z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zakwalifikowały się trzy zespoły.

Ratownicy medyczni ze Szczecina, aby jak najlepiej wypaść podczas zawodów, przed wyjazdem przez kilkanaście dni ćwiczyli różne scenariusze stanów nagłych pod okiem Krzysztofa Radka z działu szkoleń WSPR w Szczecinie. 

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.