Jak wezwać pogotowie?
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Ratownicy medyczni szykują się do międzynarodowych zawodów

powiększ

2019-01-18

Mistrzostwa odbędą się w Bielsku Białej w dniach od 29 stycznia do 1 lutego 2019 r. Do zawodów zgłosiły się 34 zespoły z Polski i z zagranicy. Wśród nich są dwie drużyny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. W każdej z nich jest trzech świetnych ratowników medycznych. Skład pierwszego zespołu to: Łukasz Kondrusik, Roman Mantaj i Piotr Tatol. Skład drugiego zespołu to: Bartłomiej Zimoch, Patryk Fortuniak i Maciej Denisiuk.

Na miejscu czekają ich trzy intensywne dni. Sędziowie będą sprawdzać ich wiedzę, umiejętności manualne, sprawność fizyczną, sposób komunikowania się, podejmowania decyzji i udzielania medycznych czynność ratunkowych. Zawody rozpoczną się od nocnego biegu po schodach. Ratownicy będą musieli jak najszybciej wbiec na 12 piętro budynku po schodach, nie dotykając poręczy ani ścian. Potem przyjdzie czas na nocne i dzienne zadania. W ich trakcie ratownicy medyczni będą musieli wykonywać medyczne czynności ratunkowe, według scenariuszy ustalonych wcześniej przez sędziów. Jakie będą scenariusze? Tego ratownicy dowiedzą się dopiero na miejscu w chwili rozpoczęcia zadania. Drużyna, która wykona wszystkie zadania najlepiej i zdobędzie największą liczbę punktów – zwycięży.

Aby jak najlepiej przygotować się do mistrzostw ratownicy medyczni WSPR w Szczecinie od poniedziałku przez kilka godzin dziennie ćwiczyli różne scenariusze stanów nagłych. Dyskutowali nad skutecznością działania, wymieniali się wiedzą z najnowszych wydań literatury medycznej i dopracowywali sposoby współpracy.

W ubiegłorocznych zawodach zespół szczecińskich ratowników zajął III miejsce. Trzymamy kciuki aby w tym roku poszło im jeszcze lepiej, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia! :) 

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mazowiecka 14
70-526 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.