epuap
Jak wezwać pogotowie?
A A A
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Przeprowadzka i zamknięcie stacji diagnostycznej

powiększ

2019-09-09

Od 23 września administracja WSPR w Szczecinie, która do tej pory mieściła się w budynku przy ul. Mazowieckiej 14, będzie tymczasowo znajdować się w budynku przy ul. Mieszka I 33 w Szczecinie. Warsztat, w którym odbywały się drobne naprawy karetek został przeniesiony tymczasowo do filii WSPR w Dąbiu przy ul. Gryfińskiej 2a. Działalność stacji diagnostycznej, która funkcjonowała przy ul. Mazowieckiej, została 9 września zawieszona do odwołania. Zmiany te związane są z budową nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego, która ma znajdować się na terenie pomiędzy ul. Mazowiecką a Piłsudskiego w Szczecinie.

W budynku biurowym przy ul. Mieszka I znajdować się będą m.in. sekretariat, gabinet dyrektora, kancelaria, dział księgowości, dział kadr, dział płac i dział techniczny. W biurowcu znaleźć można 18 pokoi biurowych, salę konferencyjną i serwerownię.

Administracja WSPR w Szczecinie, zgodnie z planem, ma funkcjonować w budynku przy ul. Mieszka I 33 przez 1,5 roku. Wierzymy, że w tym czasie uda się zrealizować plany inwestycyjne dotyczące choć jednej z dwóch nowych siedzib pogotowia przy ul. Duńskiej i ul. Twardowskiego. Trwają prace nad realizacją obu inwestycji.

Siedziba przy ul. Duńskiej

W przypadku siedziby przy ul. Duńskiej wykonana została już remediacja terenu, gotowy jest projekt budowlany, złożona została dokumentacja potrzebna do otrzymania pozwolenia na budowę. Zgodnie z planem prace budowlane na terenie przy ul. Duńskiej będą mogły rozpocząć się pod koniec tego roku, potrwają do końca 2020 roku. Na powierzchni 4856 m kw ma tu powstać budynek, w którym znajdą się pomieszczenia dla ratowników medycznych i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 10 mln zł.

Siedziba przy ul. Twardowskiego

W przypadku siedziby przy ul. Twarowskiego do końca tego roku ma zostać wyburzona część budynków znajdujących się na tym terenie. Przetarg na wykonanie prac wyburzeniowych jest w toku, trwa analiza dokumentacji. Podjęto także kolejną próbę uzyskania dofinansowania inwestycji z budżetu państwa.

Na powierzchni około 1,7 ha mają tu powstać dwa budynki: B1 i B2. W budynku B1 znajdzie się część administracyjno-szkoleniowa, natomiast w budynku B2 będą znajdowały się pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla karetek.

Posiadamy gotowy projekt i pozwolenie na budowę (ważne 3 lata), które otrzymaliśmy w lutym 2018 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to 51 mln zł.

 

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.