Jak wezwać pogotowie?
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Kolejne przygotowania ratowników do mistrzostw

powiększ

2019-04-30

Regionalne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Ratownictwie Medycznym „Świdnica 2019”odbędą się w Świdnicy w dniach 8-10.05.2019 r. Nasze województwo reprezentować będą dwie drużyny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Z filii w Szczecinie na zawody pojadą Adam Rudnik, Ernest Kowalski i Damian Jarociński, a z filii w Stargardzie Łukasz Daniłowicz, Grzegorz Choroszkiewicz i Bartosz Turek.

XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym Bartoszyce 2019 odbędą się natomiast w dniach 22-24.05.2019. Tu także będą nas reprezentować dwa zespoły, jednak w innym składzie. W skład pierwszego zespołu wejdą Roman Mantaj, Piotr Tatol i Łukasz Kondrusik, a w skład drugiego zespołu: Maciej Denisiuk, Patryk Fortuniak i Bartłomiej Zimoch.

Na miejscu sędziowie będą sprawdzać ich wiedzę, umiejętności manualne, sposób komunikowania się, podejmowania decyzji i przede wszystkim poprawność udzielania medycznych czynności ratunkowych. W trakcie zawodów każdy zespół będzie musiał wykonać co najmniej 3 zadania, w tym jedno nocne. Na czym będą one polegać? Na miejscu ratownicy będą musieli wykonywać medyczne czynności ratunkowe według scenariuszy ustalonych przez sędziów. O tym w jakich okolicznościach będą udzielać pomocy, komu i z jakimi dolegliwościami dowiedzą się dopiero w chwili rozpoczęcia zadania. Drużyna, która wykona wszystkie zadania i zdobędzie największą liczbę punktów – zwycięży. Oprócz zdobycia zwycięskiego pucharu ratownicy będą też walczyć o zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu w Legnicy.

Aby jak najlepiej przygotować się do zawodów ratownicy medyczni pod okiem Krzysztofa Radka z działu szkoleń WSPR od środy przez kilka godzin dziennie ćwiczą różne scenariusze stanów nagłych. Dyskutują nad skutecznością działania, wymieniają się wiedzą z najnowszych wydań literatury medycznej i dopracowują sposoby współpracy.

- Takie szkolenia i udział w zawodach są bardzo ważne – podkreśla Krzysztof Radek z działu szkoleń WSPR w Szczecinie, który czuwa nad przebiegiem ćwiczeń. – Dzięki nim ratownicy medyczni podnoszą swoje kwalifikacje, zdobywają wiedzę, poprawiają współpracę w zespole, integrują się i lepiej się ze sobą komunikują. To wszystko przekłada się na ich codzienną pracę.

 

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mazowiecka 14
70-526 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.