epuap
Jak wezwać pogotowie?
A A A
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Gratulacje i podziękowania dla bohatera z Myśliborza

powiększ

2019-12-19

Wyjątkową odwagą wykazał się Artur Mirończyk. Jego opanowanie i umiejętności pozwoliły uratować życie drugiemu człowiekowi. W środę, 18 grudnia, w Szczecinie - w gabinecie zachodniopomorskiego marszałka Olgierda Geblewicza - bohater z Myśliborza spotkał się z mężczyzną, któremu tak skutecznie niósł pomoc.

20 sierpnia tego roku w Myśliborzu doszło do nagłego zatrzymania krążenia w miejscu publicznym u jednego z mieszkańców - pana Jana. Przypadkowy przechodzień - Artur Mirończyk - udzielił mu pomocy i rozpoczął masaż serca.

Reanimację wykonywał do przyjazdu służb ratunkowych. Później kontynuował ją zespół ratownictwa medycznego z filii WSPR w Myśliborzu w składzie: dr Ali Al-Bahloli oraz ratownicy medyczni Roman Nowaczewski i Bartosz Dzięgiel. Pan Jan ostatecznie trafił do szpitala i wrócił do pełni sił.

Nie byłoby jednak tak szczęśliwego finału, gdyby nie bohaterska postawa pana Artura i walka o życie pacjenta naszego zespołu ratownictwa medycznego. Pan Artur wiedział, jak prawidłowo udzielić pomocy i wykonać RKO, dzięki odbytemu kursowi pierwszej pomocy. Ukończył go pół roku wcześniej. Szkolenie przeprowadził jeden z ratowników medycznych z myśliborskiej filii WSPR - Zbigniew Pankowski.

Bohater z Myśliborza za postawę godną naśladowania otrzymał upominki oraz podziękowania od dyrektora WSPR Romana Pałki oraz marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Listy gratulacyjne trafiły także do służb medycznych z filii WSPR w Myśliborzu. Spotkanie zwieńczyła krótka rozmowa.

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.