Jak wezwać pogotowie?
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

8 nowych karetek w WSPR

powiększ

2018-02-07

   Uroczyste przekazanie do eksploatacji nowych ambulansów ratunkowych odbyło się w środę 7 lutego 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Mazowieckiej 14 w Szczecinie.

   Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zakupiła w tym roku, z własnych funduszy 8 najnowocześniejszych ambulansów ratunkowych. Zakupione, nowe karetki to auta marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Wyposażone są w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną czy krzesełko transportowe oraz system lokalizacji karetek. Ambulanse te zostaną umiejscowione na terenie 7 powiatów województwa zachodniopomorskiego w następujących miejscowościach: Szczecin, Chojna, Złocieniec, Niechorze, Mieszkowice, Międzyzdroje, Tuczno i Koszalin a zastąpią wyeksploatowane już ambulanse. Koszt zakupu jednego ambulansu wraz z wyposażeniem to kwota ok. 620 tys. zł.

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mazowiecka 14
70-526 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.