Silne oblodzenia w regionie

Od poniedziałku po południu ratownicy medyczni w regionie mieli ręce pełne pracy. Związane to było oczywiście z bardzo dużym oblodzeniem dróg i chodników. Najgorzej sytuacja wyglądała w godzinach między 13 a 18. Niemniej interwencji było bardzo dużo aż do wtorkowego poranka. W godzinach od 13 w poniedziałek do 7 rano we wtorek na terenie całego województwa udzieliliśmy pomocy blisko 500 razy, z czego blisko 150 z interwencji dotyczyło urazów do jakich doszło na skutek poślizgnięcia się na oblodzonych chodnikach, skwerach czy schodach. Pacjenci najczęściej doznawali urazów kończyn, kręgosłupa i głowy. Najwięcej interwencji było w samym Szczecinie. Oto kilka z nich:

Ze względu na bardzo dużą liczbę poszkodowanych po południu czas oczekiwania na zespoły ratownictwa medycznego był wydłużony. Dyspozytorzy medyczni poprosili więc o pomoc strażaków ale też Pomorskie Towarzystwo Ratownicze oraz Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze. Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Pracy było naprawdę mnóstwo, był to bardzo wymagający dyżur. Sami dyspozytorzy i ratownicy medyczni przyznają, że wyglądał podobnie jak w noc sylwestrowa, która jest zawsze najbardziej pracowitym czasem w ciągu całego roku.

Powrót do listy wpisów
Wróć do szybkiego dostępu