epuap
Jak wezwać pogotowie?
A A A
999 Zapamiętaj
ten numer!
Dzięki niemu, w krytycznej sytuacji uratujesz ludzkie życie!

Dyspozytornie medyczne

      Zespoły ratownictwa medycznego dysponowane są przez dyspozytora medycznego - po przyjęciu zgłoszenia na numer alarmowy 999. Zgłoszenia kierowane na numer alarmowy 112 przyjmuje operator, który przekierunkowuje zgłoszenie o zdarzeniach zagrażających życiu lub zdrowiu do dyspozytora medycznego. Dyspozytor medyczny przyjmuje powiadomienia o zdarzeniach, przeprowadza wywiad, ustala priorytety i niezwłocznie dysponuje na miejsce zdarzenia specjalistyczny lub podstawowy zespół ratownictwa medycznego.    

Zgodnie z założeniami "Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego" od 2012 r. na terenie województwa funkcjonują dwie  scentralizowane dyspozytornie medyczne.

      Jedna znajduje się w Szczecinie, dysponuje 49 zespołami ratownictwa medycznego rozlokowanymi w zachodniej części województwa i zabezpiecza 1.002.447 mieszkańców.

      Druga  znajduje się w Kołobrzegu, dysponuje 40 zespołami ratownictwa medycznego rozlokowanymi we wschodniej części województwa i zabezpiecza 690.510 mieszkańców.

Dyspozytornia

Szczecin Kołobrzeg

Dyrekcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

ul. Mieszka I 33
71-011 Szczecin
tel. 91 888 4200
Rzecznik Prasowy:
tel. +48 601 274 243
Pełne dane Napisz do nas

© 2015 - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.