Prezenty od WOŚP dla WSPR w Szczecinie

14 urządzeń do kompresji klatki piersiowej od firmy Stryker i 14 nowych toreb pediatrycznych od firmy Paramedica trafi już wkrótce do zespołów ratownictwa medycznego w województwie zachodniopomorskim. To wyjątkowe prezenty od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które pomogą w ratowaniu życia pacjentów.

Urządzenia Lucas 3 zapewniają wysokiej jakości uciśnięcia klatki piersiowej zgodne z wytycznymi, które według badań zwiększają szanse na dobre wyniki pacjenta. Jednocześnie pomagają zapobiec zmęczeniu osoby udzielającej pomocy, ograniczają różnice w jakości resuscytacji i pozwalają uniknąć urazów związanych z resuscytacją u ratowników. Będą więc ogromną pomocą w sytuacji, gdy u pacjenta dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia.

Torby pediatryczne przydadzą się natomiast podczas interwencji z udziałem dzieci. Rocznie takich interwencji w naszym regionie jest blisko 9 tysięcy. W każdej przekazanej WSPR Szczecin torbie znajdują się m.in. rurki intubacyjne, zestawy doszpikowe, stazy taktyczne, maski twarzowe, wideolaryngoskop, glukometr czy koło pediatryczne.

– Przekazane dary na pewno ucieszą naszych medyków, bo to sprzęt i wyposażenie najwyższej klasy – mówi Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Bardzo dziękujemy całemu zarządowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za tak wyjątkowe prezenty. Bez wątpienia wielokrotnie pomogą w ratowaniu życia pacjentów, zarówno tych najstarszych, jak i najmłodszych.

Urządzenia Lucas 3 i torby pediatryczne trafią do filii WSPR w Szczecinie, Łobzie, Sławnie, Białogardzie, Świnoujściu, Goleniowie, Koszalinie, Wałczu, Stargardzie, Gryficach, Kołobrzegu, Myśliborzu i Kamieniu Pomorskim.

Powrót do listy wpisów
Wróć do szybkiego dostępu