Podczas Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym w Katowicach nasz zespół w składzie Darek Budzyński i Hubert Małolepszy z Fili Szczecin zajęli piąte miejsce.
Maksymalną ilość punktów osiągnęli w konkurencjach:
– „Bajtel” – półroczne dziecko we wstrząsie septycznym,
– „Wojok” – działania z udziałem wojska: saper, przed którym wybuchła mina, liczne krwotoki, sytuacja kryzysowa i medycyna pola walki.
To scenariusze wymagające nie tylko umiejętności, ale także opanowania, szybkiego podejmowania decyzji oraz doskonałej współpracy zespołowej.
W Mistrzostwach udział wzięli również – Michał Boleń i Artur Mielniczuk (Filia Stargard), którzy zajęli 21. miejsce dając z siebie 100%. W sumie wystartowało około 50 zespołów z kraju i zagranicy.
Gratulujemy naszym ratownikom! Jesteśmy dumni!




